جستجو

آبیدوس

گروه مشاورین آبیدوس

مشاوره و هم‌اندیشی از جمله مباحثی است که باعث می‌شود از تجربیات دیگران در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی قبل از رویارویی با موانع و مسائل پیش روی پروژه‌ها استفاده بهینه نمود.

ازآنجایی‌که فقط حدود دو دهه از حضور کناف در ایران می‌گذرد می‌توان آن را یک پدیده نوظهور در کشور نامید و دغدغه عمده کارفرمایان عدم آشنایی مناسب با ساختارهای متنوع و کاربردها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها، لزوم استفاده از مشاوره صحیح را بیش از پیش افزایش می‌دهد.لذا گروه مشاورین آبیدوس جهت از میان بردن این مسئله از ذهن کارفرمایان تشکیل شده تا بتواند خدمات خود را بر مبنای هدف‌گذاری کارفرما به بهترین کیفیت ارائه دهد.

انتخاب ساختاری که متناسب با نوع پروژه (از لحاظ مسکونی، تجاری، اداری و ...) و هزینه پروژه، سلیقه کارفرما و حتی محیط و عوامل محیطی که قرار است پروژه در آنجا انجام شود (مانند درصد رطوبت، نوع کاربری ، تحریق و ...)

نیاز به مشاوره و راهنمایی با افرادی را می‌طلبد که تجربه و دانش و نیز سابقه کافی در زمینه را برخوردار باشند.

بازدید رایگان که باعث می‌شود اطلاعات ما را جهت بررسی و تحقیق پروژه تکمیل نماید از جمله خدماتی است که می‌تواند در اختیار کارفرمایان محترم قرار گیرد .

گروه طراحی

طراحی از جمله مباحثی است که لزوم استفاده از آن در معماری غیرقابل انکار است و این مسئله که در واقع فونداسیون یک معماری را تشکیل می‌دهد نیاز به خلاقیت ذاتی، تجربه کافی و از همه مهم‌تر لحاظ کردن شرایط اقتصادی، زیباشناختی و عملیاتی دارد.

پیش زمینه طراحی مناسب مشاوره صحیح و کافی می‌باشد.

طراحی دوبعدی

طراحی ابتدایی یا دو بعدی بیشتر فضای داخلی را از نمای بالا و یا پایین نشان می‌دهد و شرط استفاده از آن توانای خواندن نقش و تصور ذهنی بالا است، این نوع طراحی حاوی اطلاعات کلی طرح از جمله محل قرارگیری، اندازه‌ها، ارتفاع است و کاربرد آن آنالیز محصولات، روش اجرا، محاسبه اقتصادی و نمای کلی طرح اجرایی می‌باشد.

طراحی سه‌بعدی   (3D) 

این نوع طراحی به صورت حرفه‌ای‌تر و با جزئیات کامل‌تر و نسبت به هزینه انجام شده دارای سطوح متفاوت و متنوع‌تری می‌باشد.

در این طراحی محل قرارگیری اشیاء، نورپردازی، رنگ، نمای دید چندوجهی و نزدیکی آن به واقعیت و دیدن نمای پایانی کار در به کارگیری سلایق مختلف و اعمال تفکرات ظاهری کاربرد اساسی دارد .

هر چند در تمامی پروژه‌ها قابل استفاده می‌باشد اما بیش‌تر در دکوراسیون داخلی و اجراهای خاص کاربرد ویژه دارد.

ویژگی‌های زیاد آن در زمینه طراحی، آن‌ها متداول‌ترین و منحصر به فرد نموده است. گروه طراحی رنگین‌کمان نیز با به کارگیری طراحان متخصص و حرفه‌ای خدمات خود را در این زمینه به کارفرمایان محترم ارائه می‌نماید و معمولاً در تمامی طرح‌هایی که منجر به عقد قرارداد می‌گردد طراحی دوبعدی به صورت رایگان انجام می‌پذیرد ولی طراحی سه‌بعدی معمولاً شامل هزینه می‌باشد که نسبت به متراژ، سطح طراحی و به کارگیری استایل­های مختلف و نماهای مختلف و ... متفاوت است.

ویژگی‌های خاص طراحان ما آشنایی کامل به اجراهای  مختلف، دانش کافی در این زمینه و نیز خلاقیت ذهنی عدم الگوبرداری از طرح‌های مشابه می‌باشد که خروجی نمایی را منحصر به فرد می‌نماید.

گروه معماری

معماری و اجرا از اصلی‌ترین و حساس‌ترین مسائل مربوط به ساختمان به شمار می‌آید که می‌تواند تلاش‌های یک مجموعه را به نتیجه نهایی برساند، ازآنجایی‌که نقش نیروی انسانی در به ثمر رساندن ایدئولوژی و تفکرات مهندسین، مشاورین و نیز سازندگان بسیار حایز اهمیت می‌باشد، لذا هر چه قابلیت‌های تجربی و فنی، همچنین دانش به کارگیری ساختارها توسط مجموعه اجرایی و هماهنگی آن‌ها توسط ناظران کیفی بیشتر و مناسب‌تر باشد؛ آن مجموعه از نظر کیفی شرایط مناسب‌تری را نسبت به مجموعه‌های دیگر دارا می‌باشد.

ـ احساس مسئولیت، خوش خلقی، متعهد بودن از جمله دغدغه‌های اکثر کارفرمایانی که در برخی موارد مقدم بر هزینه اجرایی است، این حساسیت را بیش از پیش نمود می‌کند.

گروه معماری آبیدوس با به کارگیری افراد مجرب، توانا و با در نظر گرفتن حساسیت‌های بالا توانسته دخالت و دل‌شوره های کارفرمایان را در پیشرفت پروژه تا حد امکان کاسته و با نظارت مستقیم و به موقع هرگونه اتلاف انرژی و هزینه را در این زمینه بکاهد.

همچنین توانایی انجام پروژه‌های بالای 1٬000 مترمربع، دکوراتیوهای سنگین و حساس، پروژه‌های خاص از جمله ویژگی‌های گروه معماری ر به شمار می‌آید، که کارنامة اجرایی این گروه مهر تأییدی بر این خصوصیت می‌باشد، لذا با مشاوره با کارفرمایان گذشته و رویت پروژه‌ها از نزدیک می‌توان به آنچه که گفته شد دست یافت.

ولی دانش فنی و تجربی همیشه یک گام جلوتر از ساختارها در پی به کار بردن طرح‌های جدید و ویژه و غیر مرسوم حرکت می‌کند. حتی استفاده از دیوارهای جداکننده و پوششی کناف و همچنین عایق‌های حرارتی، صوتی و رطوبتی در پروژه‌ها چشم‌انداز اصول معماری نوین در ساختمان‌ها است که روزی در کشورهای پیشرفته و اروپایی به عنوان هدف و نگرش مهندسین معمار بود ولی اکنون به اصول متداول و روزمره تبدیل شده است.

کاربرد کناف در پروژه‌های مسکونی

سقف‌های کاذب کناف ایران قابلیت استفاده در بسیاری از فضاها را دارد. در این ساختار کمیت‌هایی مانند مقاومت فیزیکی، مقاومت در برابر حریق، عایق صوتی و حرارتی قابل دستیابی است.

کاربرد کناف در پروژه‌های اداری

ایجاد پارتیشن­های با عایق صوتی، ترکیب باکس و سقف مشبک، استفاده از چراغ‌های 60 × 60 جهت نورپردازی .